Lokalny operator może więcej… Jak zachować się przy wyborze dostawcy

Na rynku usług telekomunikacyjnych mamy wiele możliwości wyboru. W mediach trwa batalia o klienta, a kampanie reklamowe stają się coraz bardziej wymyślne. Marki tworzą „brandheroes”, których wizerunki i wypowiedzi wprowadzamy do codziennego życia. Wybieramy popularne produkty, bo wydaje się nam, że bardzo dobrze je znamy. We współpracy z ogólnopolskim operatorem, czegoś jednak brakuje…Indywidualnego podejścia? Usługi dopasowanej do swoich potrzeb? Szybkiej reakcji na problem? Kontaktu z człowiekiem, nie z automatyczną sekretarką? A może lepszej jakości Internetu?

Pakiety, ofertowane przez liderów na rynku, są zawsze „korzystne”, a gdyby ktoś nie wierzył, zaufanie zostanie zbudowane wyszukanymi gadżetami. Do podpisania umowy z korporacją zachęcają reklamy z udziałem celebrytów, w których wykorzystywane są najstarsze na świecie reguły wpływu społecznego. Jak widać – wciąż skuteczne. Problem pojawia się, gdy coś zwyczajnie przestaje działać albo prędkość nie jest tak zawrotna, jak było to obiecywane…Instrukcja radzi, że należy zadzwonić do Biura Obsługi Klienta. Gdy po 10min udaje się przedrzeć przez automatyczną sekretarkę, telefon odbiera konsultant. Miły, uprzejmy i pomocny. Jeśli przyczyną problemu jest awaria, pracownik rozłoży bezradnie ręce – przecież nie może pomóc, no bo jak? Inne problemy wynikają z niezrozumienia lub nieuważnego doczytania umowy – prędkość maksymalna nie oznacza bynajmniej stałej, codziennej szybkości łączy. Jest to próg, którego osiągnięcie może być bardzo rzadkim widokiem.

Konsumenci zaczynają odwracać się od masowego podejścia największych operatorów, kierując swoją uwagę na zindywidualizowane oferty lokalnych dostawców Internetu, którzy działają na skalę regionalną, więc nie muszą inwestować w ekstremalnie drogą reklamę w mediach. Lokalni operatorzy największy nacisk kładą na jakość swoich usług. To zadowolony klient jest fundamentem ich reklamy. Parametry Internetu (m.in. prędkość i stabilność łączy) są niejednokrotnie wyższe od tych, które mogą zaoferować dostawcy ogólnopolscy. Umowa z mniejszym operatorem jest przejrzysta i jasna, a pomoc techniczna zawsze gotowa, by szybko rozwiązać problem. Gdzie znaleźć lokalnych dostawców Internetu? Można zapytać znajomych, spojrzeć do lokalnej gazety lub, nie wychodząc z domu, poszukać informacji w Internecie.

Zespół Crossan

DESIGN: INFORD.eu
%d bloggers like this: